راهکاری ساده برای حذف اشیای درون عکس با استفاده از ابزاری آنلاین

ابزاری رایگان و تحت‌وب به شما کمک می‌کند تا اشیائی که به‌طور ناخواسته در تصاویرتان وجود دارند، به‌راحتی ویرایش یا حذف کنید.
5/5 - (70 امتیاز)

حتما برای شما پیش آمده که قصد داشته باشید یک شی را از عکس خود حذف کنید. اگر وقت یا مهارت کافی ندارید می توانید با استفاده از ابزارهای آنلاین حذف اشیای درون عکس، این کار را انجام دهید. یکی از این ابزارها Cleanup.pictures نام دارد و همان‌طورکه از نامش پیدا است، به‌کمک این ابزار مفید می‌توانید اشیای اضافی و ناخواسته را از روی عکس‌ها پاک‌سازی کنید.

فقط کافی است تصویر مدنظر را آپلود کنید و سپس با موس روی شیئی که می‌خواهید از داخل عکس حذف شود، بکشید. طبیعتا نتایج حاصل مقبول ویرایشگران حرفه‌ای عکس نخواهد بود و با ایدئال آن‌ها بسیار فاصله خواهد داشت؛ به‌خصوص اگر تصویر بسیار شلوغ و درهم‌برهم باشد. بااین‌حال، درمجموع عملکرد این ابزار به‌طرز شگفت‌آوری مناسب و درخورتأمل است. این ابزار می‌تواند جنبه سرگرمی هم داشته باشد.

به‌نظر می‌رسد سازنده‌ این ابزار همان تیمی باشد که دمویی از ابزاری را منتشر کرد که به‌کمک دوربین گوشی هوشمند و فناوری واقعیت افزوده قابلیت اسکن هر نوع شیء در دنیای واقعی اطراف و استفاده از آن در تصاویر و نرم‌افزارهای مختلف را فراهم می‌کرد؛ اما در‌نهایت خبری از آن نشد. کد منبع ابزار جدید این تیم در گیت‌هاب قرار دارد.

بدیهی است که ابزارهایی از‌این‌دست مدت‌ها است که دردسترس قرار دارد و تاریخچه این ابزارهای سریع حداقل به زمان رونمایی قابلیت Clone Stamp در فتوشاپ بازمی‌گردد؛ اما قدرت تشخیص و دقت این ابزارهای خودکار به‌لطف هوش مصنوعی به‌طور درخورتوجهی افزایش یافته است.

روش‌های مبتنی‌بر یادگیری ماشین در ویرایش عکس اکنون نه‌تنها در تشخیص و جداسازی سوژه از پس‌زمینه، بلکه در بازسازی و خلق سوژه یا محتوای جدید نیز بهتر نیز عمل می‌کنند. همین هفته گذشته، گوگل در رویداد ویژه معرفی گوشی‌های سری پیکسل ۶ به قابلیت Magic Eraser اشاره کرد. ابزار Cleanup.pictures عملکردی مشابه از خود به‌جا می‌گذارد و این موضوع نشان می‌دهد که چگونه این‌ نوع ابزارها می‌توانند به کالایی مصرفی تبدیل و به‌طور رایج استفاده شوند.