زاکربرگ توسعه برخی از پروژه‌های مهم را متوقف کرده است

منابعی آگاه می‌گویند متا برای کاهش هزینه‌ها، تولید نمایشگرهای سری پورتال و ساعت هوشمند اختصاصی خود را متوقف کرده است.
Rate this post

توقف پروژه‌های مهم زاکربرگ

متا (فیسبوک سابق) در سال ۲۰۱۸ دستگاه‌های سریپورتال (Portal) را رونمایی کرد تا کاربران بتوانند در زمانی سریع به سرویس تماس ویدیویی، دستیار صوتی آمازون الکسا، دوربینی هوشمند و موارد دیگر دسترسی پیدا کنند.

با اینکه محصولات سری پورتال هرگز به فروش مناسبی دست پیدا نکردند اما چند ماه پیش اعلام شد متا می‌خواهد این محصولات را به مشتریات تجاری عرضه کند اما اکنون به نظر می‌رسد که برند پورتال به پایان راه رسیده است.

براساس گزارش خبرگزاری Neowin، متا تصمیم گرفته است فروش نمایشگرهای هوشمند سری پورتال و همچنین پروژه‌ی ساعت هوشمند را نیز به پایان راه برساند و هفته‌ی گذشته یکی از بزرگ‌ترین تعدیل نیروهای صنعت فناوری را انجام داد و ۱۱٬۰۰۰ نفر از کارکنان خود را که شامل ۱۳ درصد از کل نیروهای کار می‌شود اخراج کرد.

با در نظر گرفتن تعدیل نیروی گسترده و همچنین مشکلات اقتصادی فعلی، کاهش هزینه‌ها اقدامی منطقی برای متا است. این شرکت روزهای درخشانی سپری نمی‌کند و برای دو فصل متوالی با افت درآمد مواجه شده است. مارک زاکربرگ، مدیرعامل، در جلسه‌ی مالی اخیر گفت متا قصد دارد روی اهدافی که دارای بالاترین اولویت هستند متمرکز شود تا به مسیر افزایش درآمد برگردد. با اینکه محصولات پوشیدنی بازار بسیار پررونقی دارند و ورود متا به این حوزه می‌تواند برای شرکت مارک زاکربرگ درآمدزا باشد. با همه‌ی این‌ها گفته شده است که متا به تدریج پروژه‌ی تولید ساعت هوشمند را نیز متوقف می‌کند.