اولین کارت میکرو اس دی ۱.۵ ترابایتی جهان معرفی شد

کمپانی میکرون از نخستین کارت میکرو اس دی ۱.۵ ترابایتی جهان رونمایی کرد، این حافظه پرقدرت و پرسرعت از پردازش هوش مصنوعی هم پشتیبانی می‌کند.  شرکت Micron از کارت میکرو اس دی صنعتی جدید سری i400 با حافظه ۲۵۶ گیگابایت تا ۱ ترابایت رونمایی کرد. و برای نخستین بار در بین این کارت های میکرو […]

Rate this post

کمپانی میکرون از نخستین کارت میکرو اس دی ۱.۵ ترابایتی جهان رونمایی کرد، این حافظه پرقدرت و پرسرعت از پردازش هوش مصنوعی هم پشتیبانی می‌کند. 

شرکت Micron از کارت میکرو اس دی صنعتی جدید سری i400 با حافظه ۲۵۶ گیگابایت تا ۱ ترابایت رونمایی کرد. و برای نخستین بار در بین این کارت های میکرو اس دی یک نسخه ۱.۵ ترابایتی نیز وجود دارد که البته قیمت باورنکردنی دارد.

کارت میکرو اس دی ۱.۵ ترابایتی میکرون

کمپانی میکرون در کنفرانس Embedded World 2022 که در نورنبرگ آلمان برگزار شد، از این محصولات جدید سری  i400 رونمایی کرد که با استفاده از فناوری پردازش ۱۷۶ لایه ۳D NAND این شرکت با تمرکز روی عملکرد و آستانه تحمل ساخته شده و در وهله نخست به عنوان یک دستگاه ذخیره‌سازی برای دوربین‌های امنیتی خانگی، دوربین روی بدن نیروی پلیس و دوربین روی داشبورد اتومبیل فروش می‌رود.

عمر ۲۲۸ ساله و پشتیبانی از پردازش هوش مصنوعی

میکرون می‌گوید این کارت میکرو اس دی ۱.۵ ترابایتی توانایی ذخیره فیلم تا ۱۲۰ روز کامل دارد. این کارت میکرو اس دی هیچ محدودیتی از نظر رزولوشن، نرخ فریم و سطح فشرده‌سازی ندارد و به قدر کافی برای ضبط ویدیوهای ۴K قدرتمند است و می تواند تا ۸ رویداد هوش مصنوعی در هر ثانیه مثل تشخیص چهره، تشخیص سوژه و پلاک خودرو را انجام دهد. این کارت میکرو اس دی همچنین میانگین زمان خرابی ۲ میلیون ساعته (یا ۲۲۸ ساله) دارد؛ بنابراین بدون نگرانی می‌توانید تا آخر عمر خود از آن استفاده کنید. البته هنوز جزئیاتی از قیمت و تاریخ عرضه این نسخه ۱.۵ ترابایتی اعلام نشده است اما از آنجا که شرکت سن‌دیسک کارت میکرو اس دی ۱ ترابایتی خودش را سال ۲۰۱۹ با قیمت ۴۵۰ دلار ارائه کرد، باید قاعدتاً این محصول با قیمتی در حدود ۵۰۰ دلار عرضه شود؛ اما با توجه به اینکه در سراسر جهان با کمبود قطعات الکترونیکی مواجه هستیم و زنجیره تأمین دردسرهای زیادی را تحمل می‌کند، احتمالاً باید منتظر قیمت بالاتری برای این کارت microSD باشیم.

به گفته سازنده این محصول، این محصول گزینه مناسبی برای دوربین های امنیتی است اما می تواند گزینه ذخیره‌سازی جذابی برای کنسول‌های بازی نینتندو سوییچ و استیم دک هم باشد. چه چیزی بهتر از یک حافظه بسیار کوچک که به دستگاه شما متصل شود و ۱.۵ ترابایت فضا به آن اضافه کند!