اپل احتمالاً مشغول توسعه متاورس مخصوص به خودش است

توسعه متاورس اپل به نظر می‌رسد اپل کار روی ساخت یک «دنیای سه‌بعدی واقعیت ترکیبی» را شروع کرده است. چند سالی است که اپل روی هدست‌های واقعیت مجازی و افزوده کار می‌کند، اما با این وجود هنوز از این محصولات رونمایی نشده است. با این حال به نظر می‌رسد که کوپرتینویی‌ها در کنار این هدست‌ها، شروع به […]

Rate this post

توسعه متاورس اپل

به نظر می‌رسد اپل کار روی ساخت یک «دنیای سه‌بعدی واقعیت ترکیبی» را شروع کرده است. چند سالی است که اپل روی هدست‌های واقعیت مجازی و افزوده کار می‌کند، اما با این وجود هنوز از این محصولات رونمایی نشده است. با این حال به نظر می‌رسد که کوپرتینویی‌ها در کنار این هدست‌ها، شروع به توسعه یک «دنیای سه‌بعدی واقعیت ترکیبی» کرده‌اند که ظاهراً نسخه مخصوص متاورس اپل است.

بلومبرگ در گزارش جدیدی براساس فراخوان شغلی اپل، خبر از توسعه این دنیای مجازی داده است. به گفته خبرنگار بلومبرگ، «مارک گورمن» اپل در حال ساخت یک محیط مجازی مشابه با متاورس مارک زاکربرگ است.

نام محیط مجازی اپل مشخص نیست

گورمن به شوخی در گزارش خود گفته که اپل هیچ‌وقت به‌طور رسمی از عبارت بحث‌برانگیز «متاورس» استفاده نخواهد کرد. البته در گذشته هم معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل، «گرگ جوسویاک» نیز اشاره کرده بود که هرگز از کلمه متاورس استفاده نخواهد کرد. بنابراین ظاهراً باید منتظر نام جدیدی برای محیط مجازی اپل باشیم.

در حال حاضر اطلاعاتی از برنامه‌های اپل برای نام‌گذاری محیط مجازی‌اش نداریم، اما بدون توجه به این موضوع، اپل کار خود را در دنیای مجازی با هدست واقعیت ترکیبی شروع خواهد کرد. طبق شایعات، این هدست اوایل سال آینده میلادی با قیمت نجومی رونمایی می شود و بیشتر کسب و کار ها را هدف قرار می‌دهد.

اگرچه شرکت تحت مدیریت مارک زاکربرگ، متا نتوانسته موفقیت چندانی در متاورس کسب کند و حتی هزاران کارمند را اخراج کرده است، اما با این وجود به نظر می‌رسد آینده متعلق به دنیاهای مجازی است؛ چرا که شرکت‌های زیادی روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در کنار متا و اپل، گوگل هم احتمالاً به‌زودی با یک هدست وارد این کسب‌وکار می‌شود. با ورود گوگل، سه غول فناوری دنیا رقابت برای ساخت دنیاهای مجازی را شروع می‌کنند و انتظار می‌رود مانند اکوسیستم اپل، دنیای کوپرتینویی‌ها مخصوص محصولات خودشان باشد.