سامسونگ احتمالاً در سال ۲۰۲۳، ۱۳ درصد کمتر گوشی می‌فروشد

کاهش فروش گوشی سامسونگ کاهش فروش گوشی سامسونگ در سال ۲۰۲۳ اتفاق افتاد. سامسونگ قصد دارد سال آینده میلادی فروش گوشی های هوشمند خود را تا ۱۳ درصد کاهش دهد این در حالی است در بازارهای جهانی فروش موبایل با افت زیادی رو به رو شده است. تولیدکنندگان بازار به دلایلی چون مشکلات مربوط به […]

Rate this post

کاهش فروش گوشی سامسونگ

کاهش فروش گوشی سامسونگ در سال ۲۰۲۳ اتفاق افتاد. سامسونگ قصد دارد سال آینده میلادی فروش گوشی های هوشمند خود را تا ۱۳ درصد کاهش دهد این در حالی است در بازارهای جهانی فروش موبایل با افت زیادی رو به رو شده است. تولیدکنندگان بازار به دلایلی چون مشکلات مربوط به زنجیره تامین قطعات ناشی از کرونا و همچنین وضعیت نامطلوب اقتصادی برخی از کشورهای جهان،نتوانسته اند به اهداف فروش خود دست پیدا کنند.

به گزارش رسانه تایوانی اکونومیک دیلی، غول کره جنوبی ظاهرا تصمیم گرفته است باتوجه به شرایط فعلی و دورنمای بازار، فروش گوشی‌های هوشمند خود را در سال ۲۰۲۳ در حدود ۱۳ درصد کاهش دهد و آمار تولید خود را به حدود ۳۰ میلیون دستگاه برساند.

کاهش فروش موبایل در بازارهای جهانی

شرایط بازار جهانی موبایل سبب شده است که سامسونگ چنین تصمیمی بگیرد. تقاضای کمتر کاربران برای خرید موبایل و کاهش فروش گوشی های هوشمند، غول فناوری کره جنوبی را مجبور کرده است چنین تصمیمی بگیرد و هدف‌گذاری فروش خود را در سال ۲۰۲۳ تغییر دهد.

با این حال سهم بازار سامسونگ در سه ماهه سوم سال جاری (سه ماهه سوم ۲۰۲۲) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (سه ماهه دوم ۲۰۲۲) افزایش پیدا کرده است. گفتنی است میزان فروش موبایل سامسونگ در سال جاری نسبت به سال قبل به صورت کلی حدود ۸ درصد کاهش یافته است.

برخی از تامین کنندگان قطعات گوشی‌های هوشمند، از جمله «موراتا» در ژاپن و« Yageo» در تایوان و همچنین شرکت‌های Tongxin Electic و Duntai نیز وضعیت مشابه سامسونگ دارند و فقط سامسونگ نیست که چنین وضعیتی را تجربه می کند.

شرکت موراتا اعلام کرده است وضعیت تقاضای موبایل در بازار چین رو به بهبود خواهد گذاشت، این شرکت برخی ماژول‌ها و قطعات الکترونیکی از جمله خازن سرامیکی چند لایه مورد نیاز آیفون‌های اپل و برخی گوشی‌های هوشمند سامسونگ را تامین می‌کند. بازار گوشی‌های هوشمند در سال آینده میلادی با میزان تقاضای کمتری روبرو خواهد شد.

شرکت Tongxin Electric، تامین کننده قطعات حسگر موبایل نیز اعلام کرده که وضعیت پیش‌روی بازار چندان امیدوار کننده نیست ولی ممکن است در سه ماهه دوم سال آینده یا حتی در فصل سوم سال ۲۰۲۳ وضعیت کمی تغییر کند.

باید دید وضعیت بازار موبایل به چه سمت‌وسویی حرکت خواهد کرد و آیا پیش‌بینی‌ها در مورد کاهش تقاضای موبایل به حقیقت می‌پیوندد یا خیر.