خاورمیانه و آفریقا ۳ میلیارد دلار در هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنند

Rate this post با توجه به آخرین گزارشات، منطقه خاورمیانه و آفریقا در تلاش برای افزایش ظرفیت خود در هوش مصنوعی هستند و بر همین اساس احتمال می رود که در سال ۲۰۲۳، این دو منطقه تقریبا ۳ میلیارد دلار در این زمینه هزینه کنند. همچنین بر اساس گفته های برخی از تحلیل گران هرچند […]

Rate this post

با توجه به آخرین گزارشات، منطقه خاورمیانه و آفریقا در تلاش برای افزایش ظرفیت خود در هوش مصنوعی هستند و بر همین اساس احتمال می رود که در سال ۲۰۲۳، این دو منطقه تقریبا ۳ میلیارد دلار در این زمینه هزینه کنند. همچنین بر اساس گفته های برخی از تحلیل گران هرچند مقدار پول صرف‌شده توسط این منطقه تنها بخش کوچکی از کل هزینه‌های سال است، انتظار می‌رود که منطقه MEA سریع‌ترین نرخ رشد را در سال‌های آینده ثبت کند و در آینده نزدیک با سرعت بیشتری نسبت به سایر مناطق رشد نماید.

IDC پیش بینی کرده است که مخارج هوش مصنوعی در  MEA با نرخ رشد ترکیبی سالانه ۲۹٫۷ درصد از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۶ افزایش پیدا کرده است و باید در سال ۲۰۲۶ به ۶٫۴ میلیارد دلار برسد.

مانیش رانجان، مدیر ارشد برنامه نرم افزار، ابر وخدمات فناوری اطلاعات در IDC MEA در مورد هوش مصنوعی، می گوید که جهت همه گیری فناوری، جهان اهمیت سرمایه گذاری در هوش مصنوعی را متوجه شده است و به همین دلیل بیشتر کشور ها نیاز به سرمایه گذاری در هوش مصنوعی دارند.

او می گوید: پذیرش سریع تحولان ابری و دیجیتالی در  MEA باعث می شود که هوش مصنوعی در بسیاری از محصولات و راه حل های مختلف گنجانده شود.

سازمان ها در سر تا سر منطقه درحال سرمایه گذاری بر روی فناوری های هوش مصنوعی و نرم افزار ها و خدمات مربتط هستند تا بتوانند کارایی بیشتری داشته باشند.

از جهتی دیگر پیش بینی می شود که صنایع مختلفی مانند بانکداری، خرده فروشی و  … بیشترین سرمایه گذاری را برای هوش مصنوعی خواهند داشت.

رانجان افزود: «رشد هوش مصنوعی در منطقه بسیار امیدوارکننده به نظر می‌رسد؛ زیرا کسب‌وکارها به طور فزاینده‌ای روی راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و تحلیلی سرمایه‌گذاری می‌کنند، تا تجارب مشتریان خود را تقویت و گسترش دهند، قابلیت‌های دیجیتالی ایجاد کنند و نوآوری را هدایت نمایند.»

علی‌رغم پتانسیل رشد در پذیرش هوش مصنوعی، گزارش IDC همچنین چندین چالش را در منطقه MEA، از جمله کمبود منابع ماهر مانند دانشمندان داده، مهندسان داده، و مدل‌سازان هوش مصنوعی برجسته می‌کند.