مقابله آمریکا با اعمال خلاف قانون از طریق هوش مصنوعی

مقابله آمریکا با اعمال خلاف قانون از طریق هوش مصنوعی با استناد به گزارش رویترز، محبوبیت ناگهانی چت بات “چت جی پی تی” متعلق به شرکت اوپن آی در سال جاری با درخواست‌های متعدد در سراسر جهان برای قانونگذاری در این زمینه مواجه شد. این اتفاق به دلیل نگرانی‌هایی درباره احتمال استفاده از این نوآوری […]

Rate this post

مقابله آمریکا با اعمال خلاف قانون از طریق هوش مصنوعی

با استناد به گزارش رویترز، محبوبیت ناگهانی چت بات “چت جی پی تی” متعلق به شرکت اوپن آی در سال جاری با درخواست‌های متعدد در سراسر جهان برای قانونگذاری در این زمینه مواجه شد. این اتفاق به دلیل نگرانی‌هایی درباره احتمال استفاده از این نوآوری برای اعمال خلاف قانون به وجود آمده است. در عین حال، شرکت‌ها در تلاشند تا راه‌هایی برای استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی مولد به منظور افزایش بهره‌وری پیدا کنند.

در جلسه استماع کنگره، قانونگذاران آمریکایی با لینا خان مدیر کمیسیون فدرال تجارت (FTC) همراه با ربکا اسلاتر و آلوارو بدویا (دو عضو دیگر از کمیسیون) درباره نگرانی هایی در حوزه نوآوری هوش مصنوعی صحبت کردند. آنها نگران استفاده احتمالی از این فناوری برای تولید محتوای دیپ فیک با کیفیت بالا هستند، زیرا با استفاده از این روش ها، کلاهبرداری و نقض قانون آسان تر می شود.

بدویا در جلسه مذکور اظهار کرد که شرکت‌هایی که از الگوریتم‌ها یا هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، اجازه ندارند حقوق شهروندی را نقض کنند یا قوانین را نادیده بگیرند. او همچنین بیان کرد که شرکت‌ها نمی‌توانند ادعا کنند الگوریتم‌هایشان محرمانه هستند و نتوانند توضیحی در این زمینه ارائه دهند.

با توجه به دیدگاه خان، احتمال وجود سوء استفاده از نسخه‌های جدید هوش مصنوعی و استفاده از آن برای انجام کلاهبرداری و اقدامات غیرقانونی وجود دارد. هرگونه تخلف در این زمینه، مورد پیگیری و اقدامات لازم کمیسیون فدرال تجارت قرار خواهد گرفت.

در ادامه، اسلاتر تاکید کرد که کمیسیون فدرال تجارت در طول تاریخ ۱۰۰ ساله خود، مجبور بوده است با تکنولوژی‌های در حال تغییر و تحول سازگار شود و تا کنون ثابت کرده که سازگاری با چت‌بات ChatGPT و سایر ابزارهای هوش مصنوعی هیچ تفاوتی ندارد.