اپل احتمالاً باید نام ویژن پرو را در چین تغییر دهد

تغییر نام هدست ویژن پرو توسط شرکت اپل شرکت هایی که محصولات خود را به سراسر جهان صادر می‌کنند، باید در انتخاب نام محصولات خود بسیار دقت کنند. برخی نام‌ها ممکن است در کشورهای مختلف معانی متفاوتی داشته باشند یا شرکت‌های دیگر آنها را ثبت کرده باشند، و این موضوع می‌تواند به بحث‌های حقوقی مربوط […]

3.9/5 - (12 امتیاز)

تغییر نام هدست ویژن پرو توسط شرکت اپل

شرکت هایی که محصولات خود را به سراسر جهان صادر می‌کنند، باید در انتخاب نام محصولات خود بسیار دقت کنند. برخی نام‌ها ممکن است در کشورهای مختلف معانی متفاوتی داشته باشند یا شرکت‌های دیگر آنها را ثبت کرده باشند، و این موضوع می‌تواند به بحث‌های حقوقی مربوط به کپی‌رایت و رقابت منجر شود. اپل در چین به تازگی با خطر تغییر نام هدست واقعیت ترکیبی جدید خود مواجه شده است؛ زیرا چهار سال پیش هواوی نام “ویژن پرو” را در این کشور ثبت کرده بود.

اخیراً اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را با نام “ویژن پرو” معرفی کرد و این محصول در اوایل سال آینده در ایالات متحده به بازار عرضه خواهد شد. با این حال، بررسی شبکه‌ی نام‌های تجاری چین نشان می‌دهد که هواوی در اوایل ماه می سال ۲۰۱۹، حدود چهار سال قبل از معرفی هدست واقعیت ترکیبی اپل، علامت تجاری “ویژن پرو” را با موفقیت به ثبت رسانده است.

علت تغییر نام ویژن پرو

بر اساس گزارش گیزموچاینا، چندین سناریو احتمالی برای وقوع وقایع در این شرایط برای اپل وجود دارد. احتمال اول این است که نام هدست واقعیت ترکیبی اپل در چین تغییر کند و در نتیجه اپل با هیچ مشکل حقوقی‌ای روبرو نشود. گزینه دیگر این است که اپل برای استفاده از نام “ویژن پرو” در چین، مذاکره‌هایی را با هواوی انجام دهد؛ اما باید توجه داشت که این فرایند ممکن است پیچیده و زمان‌بر باشد.

همانطور که می دانید اپل یکی از برند های پرطرفدار جهانی است و در مطالب بعدی محبوترین کامپیوتر مک اپل را معرفی خواهیم کرد.