۸ فوت کوزه گری ترفندهای خانه داری جدید و جالب

با اجرای این ترفند های خانه داری در آشپزخانه و خانه، می توانید زمان و انرژی خود را صرفه جویی کرده و به کیفیت کارهای خود افزوده کنید.
Rate this post

این ترفندهای خانه داری به عنوان راهکارهایی مفید برای افزایش بهره وری در کارهای روزمره مطرح شده اند.ترفندهای خانه داری که در این مقاله ذکر شده، به عنوان راهکارهایی عالی برای بهبود تجربه خانه داری و آشپزخانه شما عنوان شده اند و می توانند در زندگی روزمره تاثیرگذار باشند.ترفندهای خانه داری همیشه راه گشای مشکلات خانه است یکی دیگر از کار های خانه که نکات بسیاری دارد اتو زدن لباس هاست برای شما مطلب کاملی برای بهتر اتو کشیدن لباس ها قرار داده ایم برای مطالعه بر روی لینک کلیک کنید.

ترفندهای خانه داری برای تمیز کردن قابلمه و ماهیتابه سیاه

برای تمیز کردن قابلمه و ماهیتابه سیاه، ابتدا سود پرک را به صورت فراوان در داخل آنها بریزید و به مدت چند ساعت بگذارید تا زنده کردن کرده و لایه های چربی و زنگ زدگی از روی آنها برداشته شود.پس از این مرحله، قابلمه و ماهیتابه را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید و از دستمال نرم و اسفنج استفاده کنید تا آنها را به دقت تمیز کنید.سپس قابلمه و ماهیتابه را خوب آبکشی کرده و خشک کنید تا بتوانید از آنها بهره ورتر استفاده کنید و لذت بیشتری از آشپزی داشته باشید.

ترفندهای خانه داری برای جلوگیری از سر رفتن غذا یا شیر

هنگام پختن شیر یا حسابی مایعات، ممکن است به کمک قاشق چوبی یا فرشته غذاها از سر رفتن جلوگیری شود.قرار دادن قاشق چوبی بر روی قابلمه به عنوان یک پوشش ساده می تواند از احتمال سر رفتن غذا در حین پخت جلوگیری کند. از این روش ساده و موثر برای جلوگیری از آشفتگی و پخش شدن غذاها در قابلمه ها و سطوح پختن مختلف استفاده کنید.

ترفندهای خانه داری برای پاک کردن بوی پیاز و سیر از لوازم آشپزخانه

برای پاک کردن بوی پیاز و سیر از دستگاه های برش و تراش میوه و سبزیجات، کافی است نمک را روی سطح آن ها بپاشید و سپس با یک کاغذ دستی پاک کنید.همچنین می توانید برای پاک کردن بوی پیاز از دست ها، ابتدا نمک را روی دست های خود بپاشید و سپس با آب دست های خود را بشویید. اگر پس از آشپزی بوی پیاز و سیر در مواد غذایی خود حفظ می شود، می توانید با اضافه کردن مقدار کمی لیموترش به غذا، این بو را مخفی کنید.

ترفندهای خانه داری برای پخت حبوبات در زمان کم

استفاده از بیکینگ پودر در پخت حبوبات، به عنوان یک روش معتبر برای افزایش سرعت پخت آن ها مطرح شده است. اگر حبوبات را از شب قبل خیس کنیم و به آنها بیکینگ پودر اضافه کنیم، می توانیم زمان آماده سازی و پخت آن ها را به طور قابل توجهی کاهش دهیم. ترکیب خیس کردن حبوبات از شب قبل و استفاده از بیکینگ پودر تاکتیکی موثر است که به شما کمک می کند در زمان پخت حبوبات صرفه جویی کنید و آنها را سریعتر آماده کنید.

ترفندهای خانه داری برای تمیز کردن لکه روغن

پاشیدن نمک بر روی لکه روغن یک روش ساده و موثر برای حذف لکه های چربی از سطح میز و پارچه هاست این روش با استفاده از خصوصیات جذبی نمک به چربی ها، به تمیز کردن لکه های روغنی کمک می کند. با ترتیب مراحل صحیح، می توان با پاشیدن نمک لکه روغن را به سرعت و با کمترین زحمت از بین برد.

ترفندهای خانه داری برای پاک کردن بید از لباس و رختخواب

گلوله های نفتالین می توانند به عنوان راهی مؤثر برای جلوگیری از حشرات در خانه مورد استفاده قرار گیرند. سشوار و جارو برقی به عنوان وسایلی کارآمد در تمیز کردن و حفظ بهداشت خانه مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از چوب سدر و کیسه میخک می تواند به بهبود بوی خانه و محیط آن کمک کند و از حشرات فزاعی جلوگیری کند.

ترفندهای خانه داری برای برطرف کردن شوری غذا

حبه قند یک روش طبیعی و موثر برای کاهش شوری غذاست؛ به عنوان مثال، با اضافه کردن یک حبه قند به پیاز سرخ شده می توان طعم شوری آن را کم کرد. برش های سیب زمینی را می توان در طبخ سوپ ها یا غذاهای پخته شده استفاده کرد تا به عنوان یک جاذب شور عمل کنند و طعم غذا را بهبود ببخشند.همچنین، میوه ها مانند لیمو یا پرتقال نیز می توانند به عنوان یک جایگزین طبیعی برای نمک در طعم دهنده های غذایی مورد استفاده قرار گیرند تا میزان شوری غذا کاهش یابد.

ترفندهای خانه داری برای تمیز کردن کف اتو بخار

محلول سرکه و جوش شیرین ترکیبی موثر برای از بین بردن رسوبات و لکه های سخت در کف اتو بخار است.با استفاده از این روش ساده و اقتصادی، می توانید کف اتو بخار خود را به راحتی تمیز کرده و عمر آن را افزایش دهید.توجه داشته باشید که قبل از هر استفاده از اتو بخار باید کف آن را به دقت تمیز کنید تا لباس هایتان در هنگام اتو کردن دچار لکه نشوند.

این ترفندهای خانه داری به خانم های خانه دار ابزارهایی ارائه می دهند که زمان و انرژی خود را برای امور مهمتری مانند مراقبت از خانواده و خودشان بهبود می بخشند.با بهره گیری از این ترفندهای خانه داری، خانم های خانه دار می توانند روزمره خود را بسیار بهتر مدیریت کنند و به ترتیب به افزایش کیفیت زندگی خود بپردازند. این ترفندهای خانه داری نشان می دهند که مهارت های مدیریت زمان و منابع می توانند در بهبود کیفیت زندگی خانواده و خودشان تأثیرگذار باشند و به آن ها کمک می کنند تا به کارهای خانگی با روحیه بیشتری بپردازند.