ایده‌آل‌ترین انتخاب گوشواره را با توجه به نوع موهای خود بیابیم؟

چطور ایده‌آل‌ترین نوع گوشواره را با توجه به نوع موهای خود بیابیم؟ در عرصه مد و زیبایی، لوازم جانبی تأثیر بی‌نظیری در تحول ظاهری افراد دارند. بین این لوازم، اهمیت انتخاب درست گوشواره بیش از پیش خودنمایی می‌کند. گزینش صحیح گوشواره متناسب با موهای کوتاه یا بلند، به سادگی زیبایی و شکوه را به هر […]

Rate this post

چطور ایده‌آل‌ترین نوع گوشواره را با توجه به نوع موهای خود بیابیم؟

در عرصه مد و زیبایی، لوازم جانبی تأثیر بی‌نظیری در تحول ظاهری افراد دارند. بین این لوازم، اهمیت انتخاب درست گوشواره بیش از پیش خودنمایی می‌کند. گزینش صحیح گوشواره متناسب با موهای کوتاه یا بلند، به سادگی زیبایی و شکوه را به هر ظاهری افزوده و چهره شما را در بر می‌گیرد، همانطور که موهایتان این کار را می‌کنند. این انتخاب نه تنها اولین نکته‌ای است که در هنگام دیدار، نظر دیگران را به خود جلب می‌کند بلکه با دقت در هماهنگی آن با مدل مو، زیبایی و جلوه‌ای دوچندان به سبک ظاهری شما می‌بخشد. در این نوشتار، به بررسی نکات کلیدی برای انتخاب گوشواره‌ای که به خوبی با موهای کوتاه ست شود، روش‌های هماهنگ‌سازی این دو و مثال‌هایی از چنین استایل‌هایی پرداخته می‌شود.

انتخاب گوشواره با در نظر گرفتن شکل چهره

شاید برایتان اتفاق افتاده که گوشواره‌ای فوق‌العاده زیبا خریداری کنید که نگاه هر بیننده‌ای را به خود خیره سازد. اما، پس از آزمایش آن در خانه، متوجه شده‌اید که این گوشواره هیچ تأثیری برای زیباتر کردن ظاهرتان نداشته است. یکی از اصلی‌ترین علت‌های این موضوع، عدم انتخاب گوشواره مطابق با شکل صورتتان است. وقتی گوشواره با شکل چهره‌تان همخوانی نداشته باشد، نتیجه زیبایی به دست نخواهید آورد.

کلیدی ترین ۴ قانون برای انتخاب گوشواره‌ای که با شکل صورت هماهنگ باشد وجود دارد. با دانستن این قوانین، شما می‌توانید گوشواره‌ای را انتخاب نمایید که به طور ایده‌آل با شکل چهره‌تان سازگار باشد.

 1. هنگام انتخاب گوشواره، اهمیت دهید که با ابعاد چهره‌تان سازگار باشد. افراد با چهره‌های وسیع‌تر باید به دنبال گوشواره‌هایی با اندازه‌های بزرگ‌تر بگردند، در حالی که کسانی که چهره‌ای نسبتاً کوچک‌تر دارند باید گوشواره‌هایی در اندازه‌های کوچک‌تر را انتخاب کنند.
 2. انتخاب گوشواره بر اساس طول چهره نیز مهم است، به گونه‌ای که باید به نوعی متضاد با طول چهره باشد. یعنی، افراد با چهره‌های کم‌طول بهتر است گوشواره‌های طولانی‌تری را انتخاب کنند و کسانی با چهره‌های طولانی‌تر، گوشواره‌های کوتاه‌تری را به کار ببرند.
 3. در انتخاب گوشواره، سازگاری آن با شکل چهره از اهمیت بالایی برخوردار است. گوشواره‌های با لبه‌های تیز و زاویه‌دار برای چهره‌های گرد مناسب هستند، در حالی که چهره‌های زاویه‌دار بهتر است گوشواره‌های با لبه‌های نرم‌تر و گردتر را انتخاب کنند.
 4. به جلوه‌های برجسته و نقاط کلیدی در طراحی گوشواره توجه داشته باشید. افرادی که چهره‌ای با چانه باریک یا نوک‌تیز دارند، باید از گوشواره‌هایی که دارای نقاط برجسته و کانونی زیادی هستند پرهیز کنند.

کدام نوع گوشواره برای موهای کوتاه مناسب است؟

با نزدیک شدن به فصل گرما، بسیاری از بانوان ترجیح می‌دهند موهای خود را کوتاه کنند تا فصلی راحت‌تر را تجربه کنند. همچنین، برخی برای برخورداری از ظاهری متمایز، موهای خود را کوتاه می‌کنند. در این شرایط، هماهنگی موها با سبک شخصی اهمیت زیادی دارد. زیورآلات، به‌ویژه گوشواره‌ها، نقش مهمی در تکمیل زیبایی هر زن دارند.

هنگامی که لباس می‌پوشید، اطمینان حاصل کنید که گوشواره‌های شما با طرح موهای جدیدتان همخوانی دارند. همانطور که قبلا بیان شد، شکل صورت شما می‌تواند تعیین‌کننده نوع گوشواره‌ای باشد که باید انتخاب کنید، اما طرح موی شما نیز مهم است. برای بانوانی که موهای کوتاهی دارند، انتخاب گوشواره‌هایی با اندازه کوتاه تا متوسط ایده‌آل است. دلیل این امر این است که گوشواره‌ها نباید از انتهای موهایتان طولانی‌تر باشند. پس اگر موهایتان به اندازه شانه‌ها است، از پوشیدن گوشواره‌های بزرگ و برجسته پرهیز کنید. در عوض، برای زیبایی بیشتر، به سراغ گوشواره‌های حلقه‌ای و آن‌هایی با اندازه کوچک‌تر بروید. اگر موهایتان کوتاه‌تر از حد گوش‌هایتان است، گوشواره‌های با اندازه کوچک‌تر را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط: بررسی زیورآلات متناسب با رنگ پوست شما

 • گوشواره‌های میخی
  گوشواره‌های میخی، که باید جزو اصلی مجموعه گوشواره‌های شما باشند، به دلیل چندمنظوره و همیشه مد بودنشان، انتخاب عالی هستند. این گوشواره‌ها می‌توانند به راحتی با هر طول مویی ست شوند و در اندازه‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. بنابراین، زمانی که مجموعه گوشواره‌های خود را تهیه می‌کنید، مطمئن شوید که انواع کوچک، متوسط و بزرگ آن‌ها را در بر می‌گیرید. با داشتن چنین تنوعی، هیچ‌گاه در انتخاب گوشواره‌ها برای استایل‌های مختلف دچار سردرگمی نخواهید شد چرا که گزینه‌های متفاوتی در اختیار دارید.
 • گوشواره‌های حلقه‌ای
  گوشواره‌های حلقه‌ای که اغلب به شکل دایره‌ای هستند و دور لاله گوش می‌پیچند، بسیار محبوب و کاربردی هستند. این نوع گوشواره‌ها در اندازه‌های مختلف موجودند، اما برای کسانی که موهای کوتاه دارند، توصیه می‌شود از حلقه‌های کوتاه‌تر استفاده کنند. شما می‌توانید بین حلقه‌های فلزی ساده، حلقه‌های دارای حکاکی‌های زیبا یا آن‌هایی که با مروارید یا سنگ‌های تزئینی آراسته شده‌اند، انتخاب کنید.
 • گوشواره‌های قطره‌ای
  گوشواره‌های قطره‌ای، با طراحی‌های زیبا و شیک، می‌توانند به ظاهر شما زیبایی و ظرافت خاصی ببخشند. این نوع گوشواره‌ها، که برای موهای کوتاه ایده‌آل هستند، از بخشی ثابت شروع شده و به قطعه‌ای آویزان منتهی می‌شوند که زیر گوش قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود گوشواره‌هایی با یک یا دو بخش آویزان انتخاب کنید تا از پوشیده شدن موهای زیبا و کوتاهتان جلوگیری شود.

نحوه استایل دادن گوشواره با موهای کوتاه

بسیاری از بانوان اطلاعات کافی در مورد نوع گوشواره‌هایی که با موهای کوتاهشان هماهنگ می‌شود، ندارند. برای ایجاد چنین استایل‌هایی، لازم است نکات و قوانین مشخصی را دنبال کنید. ما ۱۳ مدل محبوب را برای کمک به انتخاب بهترین جفت گوشواره متناسب با موهای کوتاهتان انتخاب کرده‌ایم.

۱. ترند پیرسینگ‌های چندتایی

پیرسینگ‌های چندگانه این روزها بسیار رایج هستند و بسیاری دوست دارند گوش‌هایشان با درخشش الماس‌ها بدرخشد. انتخاب پیرسینگ باید با در نظر گرفتن شکل صورت و مدل موها انجام شود. برخی ترجیح می‌دهند لاله گوش خود را سوراخ کنند در حالی که برخی دیگر به سوراخ کردن غضروف گوش فکر می‌کنند. با این حال، دشوارترین بخش، انتخاب گوشواره‌ها پس از سوراخ کردن است.

شما می‌توانید با امتحان کردن ترکیب‌های مختلف از گوشواره‌های میخی مشابه یا متفاوت، انتخاب کنید. همچنین، تمامی سوراخ‌های خود را با گوشواره‌های حلقه‌ای کوچک پر کردن یا استفاده از گوشواره کاف از گزینه‌های خوب دیگر است. علاوه بر این، انتخاب گوشواره‌هایی که کنار یکدیگر طرحی زیبا ایجاد می‌کنند نیز جذاب است. برای مثال، استفاده از گوشواره‌ای به شکل ماه در پایین و گوشواره‌ای به شکل ستاره در بخش بالایی. بدین ترتیب، می‌توانید طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و طرح‌های پیرسینگ را امتحان کنید.

۲. گوشواره‌های قطره‌ای بوهمی

داشتن موهای کوتاه به این معناست که هر گوشواره‌ای که می‌پوشید، به خوبی قابل مشاهده خواهد بود. پس اگر برای گذراندن وقت با دوستان یا برای قرار مهمی آماده می‌شوید، موهای خود را سشوار کرده، کمی آرایش کرده و از گوشواره‌های قطره‌ای دست‌ساز با رنگ‌های روشن مانند قرمز استفاده کنید. پوشیدن یک تاپ بدون آستین مشکی و شلوار جین تکمیل کننده این استایل است. همچنین، افزودن یک دستبند زیبا استایل شما را کامل می‌کند.

۳. گوشواره‌های تزئینی برای بانوان با موهای کوتاه

گوشواره‌های تزئینی نقش مهمی در تکمیل استایل شما دارند. بعنوان یک بانو، شانس زیادی دارید که از میان تنوع گسترده‌ای از انتخاب‌ها برای گوشواره‌ها برخوردار باشید. انواع مختلفی از گوشواره‌های تزئینی با طرح‌ها، شکل‌ها و مواد متفاوت را امتحان کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم که یک جفت گوشواره تزئینی بافتی در رنگ‌های روشن را همراه با یک لباس روشن انتخاب کرده و زیورآلات ظریفی مانند یک گردنبند نازک به استایل خود اضافه کنید. به این ترتیب، خواهید دید که زیبایی واقعاً در سادگی نهفته است.

۴. گوشواره‌های حروف الفبایی

زیورآلاتی که شامل حروف الفبا یا نام‌ها هستند، هیچگاه از مد نمی‌افتند. افراد برای سال‌ها از این نوع گوشواره‌ها استفاده کرده‌اند و هنوز هم این سبک طرفداران زیادی دارد. برخی افراد ترجیح می‌دهند حرف اول نام خود یا عزیزانشان را به عنوان گوشواره به کار ببرند. این نوع گوشواره می‌تواند به استایل شما جنبه‌ای شخصی‌تر بخشیده و ظاهری منحصربه‌فرد ایجاد کند.

۵. گوشواره‌های با طرح‌های انتزاعی

افراد با سلیقه‌ی زیباشناختی بالا اغلب به شدت به هنر انتزاعی علاقه‌مند هستند، چرا که این نوع هنر خلاقیت را از روی کاغذ به واقعیت تبدیل می‌کند. برای درک زیبایی گوشواره‌های انتزاعی در کنار موهای کوتاه، تنها کافیست تصور کنید که چگونه یک جفت گوشواره انتزاعی جذاب می‌تواند با موهای کوتاه، یک ژاکت یقه اسکی و آرایش مینیمال، بی‌نظیر به نظر برسد. برای برجسته‌سازی این استایل، موهایتان را پشت گوش بزنید تا آثار هنری که روی گوش‌هایتان می‌درخشند، برای همه قابل مشاهده باشند.

۶. افزودن گوشواره‌های چرم به کلکسیون اکسسوری‌های خود

در کلکسیون زیورآلات خود جایی برای گوشواره‌های چرم ایجاد کنید و حداقل برای یک بار، زیبایی و شیک بودن گوشواره‌های چرمی را تجربه کنید. گوشواره‌های چرمی به ویژه در رنگ قرمز، برای کسانی با مدل موی باب کوتاه، بی‌نظیر به نظر می‌رسند و می‌توانید آن‌ها را در روزهای عادی یا حتی در مراسم‌های رسمی به کار ببرید.

۷. گوشواره‌های تزیینی با طرح قدیمی

گوشواره‌های با طرح‌های تزیینی قدیمی و منگوله‌دار، زمانی که با موهای بسیار کوتاه ست می‌شوند، ظاهری فوق‌العاده ایجاد می‌کنند. این نوع گوشواره‌ها می‌توانند زیبایی خاصی به افراد با فرم صورت گرد ببخشند و ظاهری شیک و جذاب را ارائه دهند.

۸. گوشواره‌های نقره‌ای عروس

زیبایی و شیک بودن برای هر بانویی با موهای کوتاه می‌تواند با استفاده از گوشواره‌های نقره‌ای عروس با مروارید افزایش یابد. این گوشواره‌ها ظاهر هر عروسی را کامل می‌کنند و می‌توانند با یک شینیون منحصر به فرد مناسب موهای کوتاه ترکیب شوند، که بخشی از موها آزاد باقی می‌مانند. این امکان را فراهم می‌آورد تا با دقت لباس عروسی مناسب و هماهنگ با مدل مو و گوشواره‌های انتخابی را پیدا کنید، تضمین می‌کند که در روز مهم زندگی‌تان بدرخشید.

۹. گوشواره‌های با طراحی هندسی

گوشواره‌های با طراحی‌های هندسی همیشه در رده بالایی از مد و زیبایی قرار دارند. آن‌ها با هر نوع لباس و مدل مویی، از جمله مدل‌های کوتاه مانند پیکسی، ست می‌شوند. برای خلق یک استایل بی‌نقص، لباسی با طرح‌های هندسی انتخاب کنید و تکمیل‌کننده آن، یک دستمال گردن با نقش‌های هندسی را دور گردن خود بپیچید تا جذابیت استایلتان دو برابر شود.

۱۰. گوشواره کاف نقره‌ای

گوشواره‌های کاف نقره‌ای زمانی که با موهای موج‌دار سیاه همراه می‌شوند، جلوه‌ی ویژه‌ای پیدا می‌کنند. در دنیای مد امروزی، از جمله مشاهیر مد و ستارگان، بسیاری به استفاده از گوشواره‌های کاف روی آورده‌اند. این گوشواره‌ها به طور معمول بر روی یکی از گوش‌ها قرار می‌گیرند، و همین تک‌گوش بودن به زیبایی آن‌ها می‌افزاید. گوشواره‌های کاف در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و طرح‌ها موجودند، اما برای کسانی با موهای سیاه کوتاه، ما استفاده از گوشواره‌های نقره‌ای را پیشنهاد می‌کنیم. انتخابی کنید که نور را به صورت شما منعکس کرده و بدرخشد.

۱۱. استایل مایلی سایرس

برای موهای بلوند، انتخاب گوشواره‌هایی با رنگ‌های روشن مانند نقره‌ای و فیروزه‌ای ایده‌آل است. با موهای سیاه کوتاه، گوشواره‌های میخی، مربعی یا کاف با الماس‌های کوچک گزینه‌های خوبی هستند. اطمینان حاصل کنید که رنگ و طرح گوشواره با مدل مو و فرم صورتتان سازگار است. برای استفاده از گوشواره‌های بلند، نگه‌داشتن ظاهری ساده و اجتناب از زیاده‌روی کلیدی است. گوشواره‌های میخی کوچک همیشه در مد هستند و برای یک ظاهر ساده و روزمره بی‌نقص‌اند. اهمیت دانستن نوع زیورآلاتی که با مدل موها و شکل صورتتان هماهنگ است، برجسته است. گوشواره‌های لوستری بلند برای استفاده در مراسم‌های رسمی یا عروسی‌ها زیبا هستند.

۱۲. استایل جنیفر لارنس

جنیفر لارنس به خاطر سبک ساده و دوست‌داشتنی‌اش شناخته شده است، به طوری که اغلب به عنوان بهترین پوشش‌دهنده در فرش قرمز و جشنواره‌ها انتخاب می‌شود. مدل موی او به آسانی می‌تواند با گوشواره‌های زیبا اما اندکی بزرگتر ست شود.

۱۳. اما واتسون

اما واتسون معمولا با گوشواره‌های حلقه‌ای کوچک دیده می‌شود که برای هر خانمی جذابیت زیادی دارند. این گوشواره‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌های متنوع موجود هستند تا از میان آن‌ها انتخاب کنید. گوشواره‌های نقره‌ای با مهره‌های کوچک و جذاب روی آن، به ویژه محبوب هستند.